Круглий стіл «Роль молоді у розвитку громади»

24 Червня

Наша Команда КШДУ в умовах військових дій продовжує свою роботу – ми волонтеримо, збираємо та доставляємо гуманітрану допомогу, допомагаємо відновлювати міста та громади, але також ми продовжуємо свою основну діяльність – навчання та просвіта населення, сприяння розвитку.

16 червня експерти нашої команди на чолі з керівником Програми «Ефективна громада» Діаною Бариновою на запрошення нашого випускника – Великобичківського селищного голови Олега Бурси взяли участь у підготовці та проведенні круглого столу «Роль молоді у розвитку громади». У заході взяли участь більше 50 молодих людей, майже з усіх населених пунктів громади, віком від 14 до 35 років, які виявили бажання долучитися до обговорення, в то у числі представники ВПО з різних областей. Розпочали захід з хвилини мовчання за воїнами, які загинули у боротьбі з російським агресором. Далі працювали над темою як забезпечити розвиток громади і залучити до цього найактивніших жителів.

«У військовий час питання розвитку місцевої економіки є не менш важливим, ніж питання безпеки», – зазначила у своєму виступі Діана Баринова.

«Важливу роль у цьому відіграє система залучення жителів до прийняття рішень. Якщо говорити про молодь – молодіжна рада як консультативно – дорадчий органах при місцевій раді може стати дієвим інструментом залучення молоді до пошуку ефективних рішень розвитку теритріі громади у цей непростий час», – підкреслила Діана Баринова.

У своєму виступі голова громади Олег Бурса розповів молоді про етапи становлення громади після об‘єднання, проблеми та виклики, які постали перед громадою у зв’язку з військовими діями та прийняттям громадою близько 4 тис ВПО, окреслив перспективи розвитку громади та важливу роль молоді у цих процесах.

«Зараз по молодіжній політиці в раді, визначається її успішність. Майбутнє громади там – де молодь залишається на місцях і відчуває себе комфортно, може реалізувати себе, своє бачення», зазначив Олег Бурса. «У військовий час питання розвитку місцевої економіки є не менш важливим, ніж питання безпеки», – зазначила у своєму виступі Діана Баринова.

«Важливу роль у цьому відіграє система залучення жителів до прийняття рішень. Якщо говорити про молодь – молодіжна рада як консультативно – дорадчий органах при місцевій раді може стати дієвим інструментом залучення молоді до пошуку ефективних рішень розвитку теритріі громади у цей непростий час», – підкреслила Діана Баринова У своєму виступі експертка проаналізувала фінансову спроможність Великобичківської громади,окреслила можливий потенціал для зростання надходжень до місцевого бюджету.

«Молодь може бути основним рушієм прогресивних змін в громаді, якщо системно долучиться до прийняття рішень щодо розвитку громади. В ході обговорень учасники круглого столу прийняли рішення щодо запуску роботи по формуванню Молодіжної ради при Великобичківській селищній раді. Експерти Пограми «Ефективна громада» КШДУ ім С. Нижного спільно з ГО «Центр розвитку місцевого самоврядування» надали відповідні методичні рекомендації щодо організації роботи та розробили відповідне Положення про Молодіжну раду.

Вже 21 червня, Положення про Молодіжну раду було затверджено рішенням сесії Великобичківської ТГ та запущено вілповідну роботу!