Підписано Меморандуми з громадами-переможцями конкурсу на розробку Стратегії економічного розвитку

22 Травня

Підписано Меморандуми з громадами-переможцями конкурсу на розробку Стратегії економічного розвитку

В рамках проєкту «Ефективна громада» підписано Меморандуми про співпрацю та партнерство між Київською школою державного управління ім. Сергія Нижного та чотирма територіальними громадами, які перемогли у конкурсі на розробку Стратегії економічного розвитку – Боярською, Опішнянською, Космацькою та Смілянською територіальними громадами. Також, головам громад-переможців було урочисто вручено відповідні Сертифікати.

Як наголосив заступник Міністра внутрішніх справ України, засновник Українського інституту майбутнього Антон Геращенко, конкурс було ініційовано з метою навчити громади ефективно керувати процесами й використовувати ресурси, для того, щоб ці громади стали взірцем для інших. «Наша держава досить молода – лише 30 років минуло з моменту отримання Україною Незалежності. Ми пройшли шлях від вертикальної держави, побудованої в Радянські часи, до децентралізації, передачі повноважень на місця. Але, у представників місцевого самоуправління окрім повноважень є обов’язок сумлінно й ефективно захищати інтереси своєї громади. Тому, ми вважаємо за потрібне, передавати вам знання про найкращі європейські та світові практики, про те, як ефективно управляти громадою, земельними ділянками, комунальним майном, як впроваджувати диджиталізацію, залучати інвестиції та забезпечувати безпеку жителів», – зазначив Антон Геращенко.

Згідно з підписаними Меморандумами громади-переможці отримають експертний супровід розробки Стратегій економічного розвитку своїх територій та менторську підтримку їхньої ефективної реалізації.

«Вже с понеділка в кожній громаді розпочнеться предметна розмова. Наші Меморандуми не лише про розробку стратегії, це про взаємодію та співпрацю. Ми надамо допомогу та підтримку кожній громаді для досягнення практичних цілей. Але велика частина роботи залишається на самих громадах. І її ключовий напрямок – це залучення активних сил- громадських діячів, бізнесменів, інтелектуалів, освітян, медиків, – до співпраці. Тоді жителі громади відчуватимуть спільну відповідальність за результат», – зазначив директор Київської школи державного управління, член Наглядової ради Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.

Також переможців конкурсу привітав народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування України Віталій Безгін. «Протягом 28 років Незалежності 99 % бюджетних коштів, які йшли через різноманітні державні програми, вкладались у тверду інфраструктуру, і лише 1% – йшов на розвиток, зокрема, інтелектуального потенціалу. Так, у 2020 році ми отримали новий адміністративно-територіальний устрій, отримали більше ресурсів, повноважень. Водночас самоуправління – це велика відповідальність. Відповідальність – це ефективність, яка напряму залежить від стратегії. Ми бачимо, що ті громади, які розуміють, куди рухаються, які сформували собі точки зростання – вони вже мають перевагу над іншими», – підкреслив Віталій Безгін.

«Стратегія економічного розвитку — це дієвий інструмент підвищення спроможності територіальної громади, без якого неможливо рухатися вперед. Стати економічно спроможними — новий виклик децентралізації, з яким кожній громаді потрібно успішно впоратися. Саме це забезпечить загальний розвиток України» – наголосила керівниця проєкту «Ефективна громада» КШДУ ім. Сергія Нижного, експертка з питань децентралізації та місцевого розвитку Діана Баринова.

👉 Нагадуємо, конкурс тривав протягом березня цього року , до участі подалося 89 територіальних громад, оцінювання яких відбулося у 3 категоріях.
Переможцями стали громади у наступних категоріях:
🔸 «Міська територіальна громада» – Боярська міська рада;
🔸 «Селищна територіальна громада» – Опішнянська селищна територіальна громада;
🔸«Сільська територіальна громада» – Космацька сільська територіальна громада

🔸Шляхом додаткового жеребкування обрано ще одного переможця, яким стала Смілянська міська територіальна громада.