Третій Форум випускників КШДУ ім. С. Нижного

11 Грудня

У столиці відбувся Третій Форум випускників Київської Школи державного управління імені Сергія Нижного. Програма заходу охопила всі найважливіші напрямки розвитку України в найближчі роки. Зокрема, на дискусійних панелях розглянули такі теми:

– Експерти Українського інститут майбутнього представили власний прогноз на 2022 рік;
– Українські економісти та інвестори обговорили економічні виклики та можливості;
– Зарубіжні та українські політики дискутували з учасниками про необхідність і перспективи реформи державного управління
– Економіст Андрій Ілларіонов презентував масштабний проєкт “Трильйон доларів для України”.

В ході презентації прогнозу на 2022 рік виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко зазначив: “На жаль, переважна частина Прогнозу на 2021 рік від Українського інституту майбутнього справдилися. Наступного ж року, за нашими прогнозами, позитивних сценаріїв практично немає. Тож ми змушені обирати між відносно поганими та поганими.”

СЕО холдингової компанії UFuture Микола Тимощук в рамках панельної дискусії “Економічні виклики та можливості для України” озвучив надзвичайно важливу тезу: “Якщо ви не збираєтесь розбудовувати цю країну – просто їдьте геть. Якщо ви хочете простого, комфортного та спокійного існування без зайвих зусиль – найближчих 10 років в Україні це неможливо. Ми будуємо країну в час глобальних змін. Для тих, хто готовий працювати – це найкращий час. Іншим тут буде надзвичайно складно.”

Окрім дискусійних панелей, в програму Форуму також включено зустрічі зі спеціальними гостями — посадовцями вищої ланки. Так, перед учасниками форуму виступили:

– радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко
– спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук
– Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Спікери щиро та відверто говорили про існуючі проблеми України, водночас презентуючи перспективні алгоритми вирішення наявних криз. “За 30 років в нас так і не з’явилось сильного державного апарату. Навіть чесна і щира людина, яка приходить на високі посади, не може змінити ситуацію, якщо не має потужної кадрової підтримки. Саме для створення такого резерву існує Київська школа державного управління імені Сергія Нижного.” – підкреслив Антон Геращенко, відкриваючи Форум.

“Рівень політизації в Україні дуже високий. І, на жаль, більшість дійсно хороших ініціатив впирається в політичне “не хочу”. Іноді в нас “політичний трьоп” змиває інтелектуальну дискусію. Хороша новина: у Верховній Раді вже утворена група з 238 депутатів, які працюють над модернізацією Конституції та приведення її до вимог сьогодення.” – розповів присутнім Руслан Стефанчук.

Кульмінацією Форуму стала урочиста церемонія нагородження переможців унікальної премії “Державник року”. Детальніше про премію та переможців за посиланням https://kspa.com.ua/derjavnyk_roky_kspa_-2021/