❗️Продовжується робота щодо розробки Стратегії економічного розвитку Смілянської міської територіальної громади.

15 Серпня

🎓 12 серпня група експертів Київської школи державного управління ім. С. Нижного працювала в Смілянській громаді.

📩 Довідково: громада утворена відповідно до Розпорядження КМУ від 12 червня 2020 року № 728-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області».
На жаль, Сміла так і залишилася у старій конфігурації – до тодішнього міста обласного значення протягом 2015 – 2020 років не приєдналася жодна суміжна сільська громада- ні добровільно, ні примусово.

🗳 У 2020 році на чергових місцевих виборах жителі громади довірили управління новій молодій команді, яка намагається максимально використати можливості децентралізації та забезпечити розвиток території.

🏆 Саме Смілянська міська громада стала одним із 86 учасників конкурсу, оголошеного КШДУ ім. С. Нижного серед громад України, на розробку Стратегії економічного розвитку, отримавши перемогу в результаті додаткового жеребкування під час підведення підсумків.

🎤 «Ми дуже раді, що вся управлінська команда мерії, депутатський корпус, представники бізнесу та громадськості активно включилися в спільну роботу.

Наше завдання – знайти напрямки та шляхи економічного розвитку громади у середньостроковій перспективі – до 2027 року”, – прокоментувала роботу з розробки Стратегії керівниця проєкту «Ефективна громада» КШДУ ім. С. Нижного, експерт з питань децентралізації та місцевого розвитку Діана Баринова.

🤝 Нагадаємо, що перша зустріч з жителями та керівництвом Смілянської громади відбулася ще 1 червня цього року.

🔎 За цей час команда експертів провела аналіз фінансово-економічних показників території, опрацювала зібрані статистичні дані, а зараз триває робота з опитування жителів різних категорій, що допоможе виокремити найбільш гострі проблеми, які бачать жителі громади, та визначити пріоритетні напрямки для розвитку місцевої економіки. Опитування проводяться для двох категорій – жителів громади і представників бізнесу, що працюють на її території.

🚘 Під час останньої робочої поїздки 12 серпня група експертів КШДУ ім. С. Нижного провели SWOT-аналіз умов економічного розвитку Смілянської громади, роботу у фокус- групах з представниками бізнесу, громадськості та депутатським корпусом.
Також експерти відвідали місце потенційного розташування майбутнього Індустріального парку, який пропонується як один із проєктів, що повинен забезпечити економічний розвиток території.

🎤 «Люди довірили нашій команді робити зміни у громаді, і ми налаштовані зробити економічний прорив! Ми наполегливо працюємо самі, максимально готові залучати всіх бажаючих жителів та представників бізнесу для досягнення спільних результатів і будемо підтримувати всіх, хто має реальні ідеї щодо розвитку економіки. Запрошуємо всіх, хто хоче вести бізнес у Смілянській громаді, – ми створимо для Вас максимально сприятливі умови!» – наголосив у своєму виступі Смілянський міський голова Сергій Ананко, додатково підкресливши, що громада має гарний інвестиційний потенціал.

🎤 «Найближчим часом для жителів громади та всіх зацікавлених потенційних інвесторів ми будемо готові презентувати ТOP-5 найбільш привабливих бізнес проєктів, реалізація яких зможе дати гарний імпульс для подальшого розвитку економіки Смілянської громади!» – підсумувала керівник проєкту «Ефективна громада» Діана Баринова.

👍 Слідкуйте за нашою діяльністю – і ви побачите, як гарні ідеї можна втілювати на практиці!