Представники громад опанували сучасні технології розвитку територій: курс «Ефективна громада»

19 Травня

У Київській школі державного управління ім. Сергія Нижного пройшло навчання за модулем «Ефективна громада». Три дні під керівництвом досвідчених менторів представники територіальних громад засвоювали сучасні практики розвитку територій та залучення інвестицій.

Як визначити конструктивний вектор розвитку громади? Як створити комфортні умови для бізнесу? Чим зацікавити інвесторів? Як залучити активних представників громадськості до розбудови територій? Як зупинити міграцію? Як розвивати потенціал та ефективно використовувати ресурси? На всі ці питання учасники курсу “Ефективна громада” відшукали відповіді.

Як зазначив заступник Міністра внутрішніх справ, співзасновник Українського інституту майбутнього Антон Геращенко: «Громади отримали контроль над ресурсами, реальні можливості та важелі впливу. В деяких громадах бюджети збільшились в рази, а інші залишаються дотаційними. Але я знаю, що стати успішною та заможною може будь-яка громада, в кожної з них є потенціал. Процвітають ті громади, де голова та його команда використовують ресурси найефективнішим способом. Для цього треба мислити нестандартно. І такому мисленню можна навчитися».

 

«Громади, як і люди, дуже різні. Є такі, які попереду всієї планети, є ті, які шукають свій шлях, є, хто знаходиться у стані стагнації. Головне розуміти, що розвиток громад — це завдання, яке можна здолати», – зазначила керівниця проєкту «Ефективна громада» Київської школи державного управління, експертка з питань децентралізації та місцевого розвитку Діана Баринова.

Під час заходу учасники курсу поспілкувались з українськими та закордонними громадськими діячами та експертами галузі розвитку територій і фахівцями з питань залучення інвестицій. Було проведено низку обговорень та круглих столів щодо механізмів створення привабливого бізнес-клімату як драйверу розвитку територіальних громад.

Перед учасниками виступили Віктор Андрусів, громадський діяч, директор Київської школи державного управління, Айнарс Мєжуліс, економічний аташе Латвії в Україні, керівник Агенції Інвестицій та розвитку Латвії в Україні; Яцек Пєхота, президент Польсько-Української Господарчої Палати, ексміністр економіки республіки Польща; Норберт Нойхауз, ексвіцемер німецького міста Трір. А також Геннадій Зубко – ексміністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України; Ігор Ліскі, голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції», засновник Українського інституту майбутнього; економіст та бізнесмен, засновник “Український інститут майбутнього” Анатолій Амелін; Віталій Чернюк, керівник департаменту Ukraineinvest; Олексій Красов, народний депутат України, член ТСК Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів та інші.

«Важливо, що курс «Ефективна громада» є комунікативною платформою для активних представників місцевого самоврядування. Учасники можуть не лише отримати нові знання та практичні навички, а й розширити коло однодумців», – підкреслила Народна депутатка, експертка з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко.