Оголошено переможців конкурсу на розробку Стратегії економічного розвитку для територіальних громад

23 Квітня

22 квітня в Українському інституті майбутнього підбили підсумки конкурсу на розробку Стратегії економічного розвитку для територіальних громад, ініційованого Київською школою державного управління імені Сергія Нижного.

Відбір територіальних громад проводився у трьох категоріях: міська, селищна та сільська територіальні громади.

До оцінювання анкет громад були долучені поважні експерти, а саме:

 • В’ячеслав Негода – заступник Міністра розвитку громад та територій України
 • Антон Геращенко – заступник Міністра внутрішніх справ України, засновник UIF
 • Віталій Безгін – народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
 • Геннадій Зубко – віцепрем’єр міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України у 2014-2019 роках, громадський діяч
 • Сергій Чернов – Голова Української асоціації районних та обласних рад, член делегації України в конгресі Ради Європи
 • Вадим Денисенко – виконавчий директор UIF
 • Віктор Андрусів – Голова правління Київської школи державного управління імені Сергія Нижного, громадський діяч, Кандидат політичних наук, аналітик і публіцист, автор книги «Змінити Майбутнє»
 • Анатолій Амелін – керівник програми «Економіка» UIF
 • Ігор Ліскі – Голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції», засновник UIF
 • Олег Левченко – експерт з питань місцевого економічного розвитку
 • Діана Баринова – експертка з питань децентралізації та місцевого розвитку, керівник проекту «Ефективна громада» Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного

З 89-ти територіальних громад, які взяли участь у конкурсі, найбільшу кількість балів набрали та стали переможцями:

 • Боярська міська територіальна громада Київської області
 • Опішнянська селищна територіальна громада Полтавської області
 • Космацька сільська територіальна громада Івано-Франківської області

Також у процесі оцінювання було прийнято рішення обрати ще одного переможця шляхом додаткового жеребкування серед решти учасників конкурсу, яке було проведено у прямому ефірі. Цим переможцем стала Смілянська міська територіальна громада Черкаської області.

 

Відбір відбувався у прямому ефірі на сторінці Київською школою державного управління імені Сергія Нижного у Facebook 

«Коли ми говоримо про економічну стратегію, то мова йде про документ, у якому будуть визначені ключові проєкти і ключові кроки, які має здійснити громада для того, щоб вона почала економічно розвиватися, щоб туди могли прийти інвестиції, могли бути створені нові робочі місця. І головне – щоб у наслідку цього всього у громади збільшувалися доходи до бюджету. Бо суть реформи децентралізації полягає у тому, щоб громади менше залежали від центру і ставали економічно більш спроможними», – зазначив керівник ГО «Київська школа державного управління ім. Сергія Нижного Віктор Андрусів.

«З 1 січня цього року ми вийшли на новий етап децентралізації, на якому вже потрібно показувати реальні результати. Важливо, щоб кожна з 1470-ти громад, у яких минулого року відбулися місцеві вибори, стала ефективною та спроможною», – заявив заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

У своєму виступі заступник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко наголосив на важливості процесу розбудови місцевого самоврядування із залученням українських інституцій, а не лише внаслідок іноземних ініціатив.

«У цивілізованих країнах 90% питань вирішується саме на місцевому рівні. Україні знадобилося 28 років, щоб прийняти належне законодавство для розширення можливостей територіальних громад. Тепер завдання всіх людей, які хочуть, щоб Україна була сильною, допомагати територіальним громадам стати економічно спроможними. Для цього потрібні знання, найкращі українські експерти з питань економіки, управління земельними ресурсами, лісовими ресурсами, з питань розвитку місцевого бізнесу тощо», – зуважив Антон Геращенко.

«Я думаю, що за допомогою експертів, які співпрацюють з Київською школою державного управління, буде надана допомога громадам знайти нерозкритий потенціал на своїй території: ресурсний, фінансовий і кадровий. Все це безумовно дасть можливість залучати додатково інвестиції, створювати робочі місяця та досягти тієї мети, заради якої ми робимо реформу децентралізації – щоб кожна територія мала можливість розвиватися та змінювати якість життя людей», – підкреслив Голова Української асоціації районних та обласних рад, член делегації України в конгресі Ради Європи Сергій Чернов.

Крім того, виконавчий директор UIF Вадим Денисенко у своєму виступі зазначив:

«Український інститут майбутнього спільно з UkraineInvest та іншими партнерами планує реалізовувати проєкт «Рейтинг інвестиційної привабливості територіальних громад». Протягом наступних двох тижнів відбудеться презентація проєкту, тому запрошуємо усі громади долучитися до нього та використати його як інструмент підвищення своєї інвестиційної спроможності».

«У нас сьогодні відбувається злам системи, громадяни отримують можливість самостійно навести лад на своїй території, визначити яким чином конкурувати з іншими регіонами і що найголовніше ­– самим брати відповідальність за своє майбутнє. Для цього важливо створити стратегію, яка допоможе з точку «А» дійти до точки «Б», з урахуванням фінансових, людських, організаційних, часових ресурсів тощо, з чим саме і допоможуть переможцям конкурсу наші експерти», – наголосив керівник економічних програм UIF Анатолій Амелін.

Підсумовуючи, модераторка заходу, експертка з питань децентралізації та місцевого розвитку, керівниця проєкту «Ефективна громада» Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного Діана Баринова зазначила, що найближчим часом голови громад-переможців будуть запрошені для підписання відповідних Меморандумів про співпрацю.

«Хочу звернутися до всіх громад-учасників, які не були обрані. Ми дякуємо Вам за участь у конкурсі і за Ваше прагнення до економічного розвитку своїх територій. Ми готові продовжувати співпрацю з Вами та надавати певну підтримку щодо економічного розвитку територій громад.

Зараз ми запускаємо короткотерміновий курс «Ефективна громада», який націлений дати нові знання та практику у сфері місцевого економічного розвитку та залучення інвестицій. Паралельно з цим плануємо створення майданчику для комунікацій між громадами та бізнесом. У нас багато і українських, і євпропейськи партнерів, які готові ділитися досвідом, працювати разом з нами. Розвиток України починається з розвитку спроможності кожної територіальної громади», – зазначила Діана.

Детальніше у записі