У МВС відбулось обговорення важливого питання взаємодії з органами місцевого самоврядування

27 Серпня

Нещодавно відбулася зустріч у Міністерстві внутрішніх справ України за особистої участі очільника міністерства Дениса Монастирського і Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, а також інших представників органів місцевого самоврядування, профільних державних інституцій та експертної спільноти. Київську школу державного управління ім. Сергія Нижного представляла експертка з питань децентралізації та місцевого розвитку Діана Баринова.

На зустрічі обговорювалось надважливе питання взаємодії органів місцевого самоврядування та МВС, зокрема, було обговорено:
1. Впровадження проєкту “Поліцейські офіцери громади”
– проєкт продовжується і буде поширено на всі регіони країни;
– за планом до січня 2022 року в Україні має бути – 1000 ПОГ, до кінця 2022 – 2000 ПОГ.
Разом з тим, обговорювалась модель взаємодії ПОГ з представниками органів місцевого самоврядування.
2. ЦНАП
– у фокусі стало питання високої вартості підключення до захищеного каналу зв’язку, було розпочато пошук вирішення даної проблеми.
3. Камери в громадах
– усіма учасниками підтримано підхід, що у разі встановлення громадою камер фіксації порушень ПДР за власний кошт, % від штрафів має йти до бюджету громади.
4. Пожежні перевірки в закладах освіти
– спільна позиція всіх учасників, що в бюджет 2022 має бути закладена спеціальна субвенція, щоб покрити видатки громад у сфері пожежної безпеки. Відповідний запит вже спрямовано Міністерством розвитку громад та територій до Міністерства фінансів.

Важливим практичним кейсом, піднятим нашим експертом з питань децентралізації та місцевого розвитку Діаною Бариновою, стало питання щодо комунікацій у форматі райвідділ – ПОГ, бо часто голови громад жаліються, що навіть нових ПОГів «розривають» між громадою і райвідділом, хоча в ідеології реформи закладено, що 90% часу вони мають приділяти громаді.
У МВС відповіли, що проблему знають і працюють над іі вирішенням.

Також під час зустрічі було запропоновано вже у жовтні провести масштабний форум «Безпека України – безпека кожного громадянина», де обговорити нагальні безпекові питания.
І наостанок усі учасники домовилися про створення постійно діючої робочої групи щодо реагування у вирішенні нагальних питань територіальних громад та шляхи реалізації спільних інфраструктурних проєктів!