Eксперти Київської школи державного управління продовжують свою роботу на місцях!

16 Вересня

Експерти Київської школи державного управління продовжують свою роботу на місцях! Діана Баринова – експерт з питань децентралізації та місцевого розвитку, керівник проєкту «Ефективна громада», разом із відомим європейським експертом з питань місцевого самоврядування Норбертом Нойхаузом , експертом зі стратегічного планування екс – заступником мера м. Житомир Дмитром Ткачуком провели робочі зустрічі із представниками місцевого самоврядування України.

Пан Норберт екс-віце-мер міста Трір ( Німеччина), доктор економіки. Здобував освіту в університеті Бона, пізніше отримав ступінь доктора в Сорбонні (Париж). Працював у ряді міжнародних організацій та компаній. З 1989 року по 1999 був заступником мера міста Трір, відповідав за економічний розвиток, туристичний сектор, громадський порядок та роботу служб з переробки відходів. Під час його перебування на посаді поруч з містом Трір було збудовано один із найсучасніших заводів переробки сміття.

В Україні науковець знаходився за запрошенням КШДУ ім. С. Нижного та разом із нашими експертами займався тим, що допомагав представникам органів місцевого самоврядування розробляти стратегії місцевого розвитку, що є надзвичайно актуальним з огляду на проведену реформу з децентралізації.
Для цього пан Норберт брав участь у заходах організованих нашою школою та ділився своїм досвідом у містобудуванні, вирішенні урбаністичних проблем та реалізації місцевих проєктів.

У рамках візиту було відвідано ряд територіальних громад:

✅ Седнівська селищна громада
✅ Білоцерківська міська громада
✅ Смілянська міська громада
✅ Козельщинська селищна громада
✅ Глобинська міська громада
✅ Опішнянська селищна громада
✅ Боярська міська громада

Під час поїздок відбувалися зустрічі з представниками місцевої влади, бізнесу, громадських організацій, активними громадянами. Експерти вивчали місцеві проблеми та обговорювали шляхи їх вирішення, враховуючи німецький досвід. Знайомилися з місцевими “особливостями”, які можливо перетворити у реальні працюючі проєкти для громад.

Нашу команду тепло приймали і дослухалися до порад та пропозицій, висловлених нашими експертами. Тому дякуємо за співпрацю всім, хто долучився і брав участь у наших заходах.

Слідкуйте за нами! Далі буде!