Розпочато роботу над Стратегією економічного розвитку Смілянської територіальної громади 

1 Червня

Розпочато роботу над Стратегією економічного розвитку Смілянської територіальної громади 

Робота команди Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного щодо розробки Стратегій економічного розвитку для територіальних громад розпочалась із робочої поїздки до міста Сміла Черкаської області. 

В рамках проєкту «Ефективна громада» відбулася робоча зустріч команди  Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного з депутатським корпусом, представниками громадськості та бізнесу Смілянської територіальної громади щодо розробки Стратегії економічного розвитку.

«Наша громада  виборола унікальний шанс  отримати фахову допомогу в розробці важливого базового документу – Стратегії економічного розвитку. Сміла має всі необхідні ресурси для розбудови та зростання. Тож ми докладемо максимум зусиль, щоб зробити  місто комфортним для життя та ведення бізнесу. Запрошуємо всіх мешканців до співпраці!»   – зазначив у своєму виступі Смілянський міський голова Сергій Ананко.

“Проєкт «Ефективна громада» спрямований на підтримку розвитку економічної спроможності громад. На найближчі 5 років саме місцевий економічний розвиток є основним  спільним завданням і місцевої влади, і бізнесу, і громадськості. Саме зараз час закладати фундамент, від  міцності якого буде залежати якість життя всіх мешканців громади в майбутньому”, – зазначила у своєму виступі керівник проекту «Ефективна громада» КШДУ, експерт з питань децентралізації та місцевого розвитку Діана Баринова. «Маємо на меті  разом з нашою командою, жителями громади та потенційними партнерами  знайти точки економічного зростання Сміли та розкрити її  потенціал для внутрішніх та зовнішніх інвесторів. Це не просте завдання, але дорогу здолає той, хто йде!» – зазначила вона.

Експерт з питань стратегічного  планування Олег Левченко у своєму виступі наголосив: «Економіка – це серце, яке качає кров та забезпечує життєдіяльність всієї громади. Маємо  найближчим часом гарно разом попрацювати, щоб максимально вирішити всі проблеми, які турбують сьогодні».

Під час зустрічі експерти презентували  “дорожню карту”  спільної роботи  щодо розробки Стратегії економічного розвитку та відповіли на питання учасників.

Команда КШДУ також зустрілась із представниками бізнесу, що працює на території Смілянської громади. Підприємці поділилися своїм сприйняттям позитивних і негативних тенденцій щодо розвитку міста та  визначили найгостріші проблеми, які заважають економічному  розвитку.   Під час обговорення присутні виокремили “родзинки” території, наявні ресурси та кадровий потенціал. Однією з найважливіших тенденцій сьогодення учасники зустрічі назвали відкритість новообраної місцевої влади до  діалогу з бізнесом. 

Окремо було проведено нараду із  управлінською командою виконкому Смілянської міської ради – керівниками управлінь та відділів міської ради: економіки,  фінансів, освіти, культури та туризму, житлово-комунального господарства, архітектури та будівництва, земельних ресурсів.

Учасники зустрічі озвучили проблеми та перспективи розвитку міста в цілому та окремих галузей, кожна з яких тісно пов’язана з економікою. Обговорили основний  ресурс громади – людський капітал, який потрібно максимально залучити до роботи та забезпечити системні ефективні  комунікації.

Для Смілянської громади розпочато етап збору та обробки даних. Інші переможці конкурсу готуються до зустрічі команди КШДУ найближчим часом. Вже 3 червня відбудеться перша зустріч експертів із представниками Космацької громади Івано-Франківської області. 

Нагадаємо: одразу 4 громади України стали переможцями конкурсу від Київської школи державного управління ім. Сергія Нижного в рамках проєкту “Ефективні громади”.  Вони отримають всебічну допомогу та підтримку фахових експертів Школи щодо розробки Економічних стратегій розвитку.