Про Сергія Нижного

          Сергій Валерійович Нижний (23 лютого 1980 — 14 січня 2021) — український юрист, адвокат, громадський і політичний діяч. Провідний юрист у секторах нафти і газу, енергетики. Спеціалізувався на супроводі комерційних, інвестиційних та транскордонних спорів. Один із найсильніших судових юристів в Україні у найбільш складних спорах між інвесторами і в конфліктах інвесторів з державою.

Біографія

          Народився у 1980 році в Хмельницькому. Закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права (зараз – Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова). У 2007 році захистив дисертацію на тему “Застава майнових прав як спосіб забезпечення виконання зобов’язань” у столичному Інституті держави і права імені В.М. Корецького НАН України. У 2009 році отримав адвокатську ліцензію. 14 січня 2021 року у віці 40 років помер після тривалого лікування внаслідок онкологічного захворювання.

Політична діяльність 

           У 2007 році балотувався до Верховної Ради України від політичного блоку “Наша Україна – Народна самооборона”, але до Парламенту не пройшов. Деякий час працював помічником народного депутата від НУНС Миколи Катеринчука. 

Під час виборчої кампанії 2019 року активно підтримував кандидата Володимира Зеленського, який зрештою більшістю голосів був обраний VI Президентом України. Вважається, що Сергій Нижний був одним із спонсорів кандидата

Брав активну участь у виборчій кампанії під час позачергових виборів народних депутатів України цього ж року.

Громадська діяльність

          Власна громадська активність Сергія Нижного виявлялась у його активній роботі над поліпшенням чинної законодавчої бази України. 

Юридична практика

          У 2016 році заснував українсько-британську юридичну фірму Hillmont Partners. Як юрист спеціалізувався на роботі у секторах нафти і газу, енергетики, мав досвід врегулювання спорів у інших ключових для української економіки сферах, включаючи фінансові послуги, товари широкого вжитку і роздрібну торгівлю, нерухомість та інфраструктуру, ІТ та медіа. Також спеціалізувався на складних інвестиційних справах та судових спорах між інвесторами та державою. Був постійним учасником бізнесового форуму у Давосі та  резидентом проекту Віктора Пінчука “Українська Ялтинська Стратегія”.

Відзнаки та нагороди

  • The Legal 500 EMEA, видання 2021 року – був рекомендований як фахівець у сфері вирішення спорів;
  • Best Lawyers, видання 2022 року – був рекомендований як фахівець в сфері інвестицій (визнаний посмертно).

Спогади близьких 

“Сергій Нижний був єдиним в близькому колі новообраного президента Зеленського, хто виступав проти розгону парламенту в 2019-му році. Тому що це не конституційно. Одного цього факту вже достатньо, щоб зрозуміти, наскільки особливим, іншим був цей чоловік”

“Сергій не був романтиком від політики. Він був жорстким, компетентним, відповідальним і порядним. Ніколи не вважав себе всезнаючим досконалістю, завжди готовий був вчитися, осмислювати помилки і тим був сильний. Закон для нього не був “фіговим листом”, а люди – не були сміттям.”

“Сергій міг стати і главою ОП, і генеральним прокурором. Але не приймав жодну з пропозицій: знаючи про проблему зі здоров’ям, боявся підвести президента й товариша. Товариша, якому завжди говорив правду, а не те, що хотілося почути”, –  головна редакторка “Дзеркала тижня. Україна” Юлія Мостова.

 

Київська школа державного управління імені Сергія Нижного

          Після трагічної смерті Сергія Нижного друзі та партнери створили некомерційний проект, “покликаний втілити в життя мрію Сергія – привести до влади нове покоління лідерів, свідомість яких ніколи не була спотворена комуністичною брехнею та зробити Україну квітучою, багатою і щасливою країною” .

          Проект працює під назвою “Київська школа державного управління імені Сергія Нижного” та проводить навчальні курси в галузі фахового державного управління для дорослого населення.